Sizi Elektrikli Araçlara Hazırlayalım !...  

Yenilenebilir enerji kaynağına geçmek mi  istiyorsunuz? Güneş enerjisi kurulumuna ne dersiniz? Çatıya güneş paneli kurulumu, evinizi yenilenebilir enerjiye geçirmenin harika bir yoludur. Enerji faturalarınızdan tasarruf edip karbon ayak izinizi azalttıktan sonra, bir sonraki mükemmel adım elektrikli arabadır.

Küresel elektrikli araç pazar payı, son on yılda ileriye doğru muazzam bir sıçrama gerçekleştirdi ve bu trendin katlanarak hızlanmasını bekliyoruz. Dünya çapında EV sayısında inanılmaz bir büyüme görmüş olsak da , elektrikli otomobil endüstrisinin toplam Pazar içindeki payı oldukça küçüktür.

EV'ler,  2050 için belirlenen sıfır emisyon hedeflerinin iddialı hedefinde merkezi bir rol oynayacak ve endüstri açıkça buna hazırlanıyor. Elektrikli otomobil satışlarının büyüklük hacminin yıllara bağlı olarak artışı  bir diğer cesaret verici göstergedir. Yalnızca Avrupa'da Elektrikli ve Hibrit araçlar Ocak ve Haziran 2021 arasındaki toplam otomobil satışlarının %14' ünü temsil ediyordu 2020’nin aynı döneminde bu oran %7' ye karşılık geliyordu. 2020 yılı , elektrikli araç satışları açısından atılım yılı olmuşken, 2021 ‘de pazar hızlı bir şekilde tüm dünyada büyüme yönünde devam etmiştir.Tüm pazar elektrikli araçlara doğru giderken yolun uzun olduğu bilinen bir gerçekliktir.

Elektrikli araç devriminin tüm övgülerini tipik olarak binek otomobiller alsa da, giderek daha çevreci hale gelen diğer ulaşım araçlarını konuşmakta faydalı olacaktır. Tüm taşımacılık sektör araçları elektriklisistemlere dönüyor. Toplu taşımada güncel olarak elektrikli otobüsler kullanılmakla birlikte, birçok kamyon üreticisinin tamamen elektrikli bir gelecek için çaba gösterdiği ortadadır. Ayrıca, mikro ölçekte mobil seçenekler ki örneğin elektrikli bisikletlerden elektrikli scooter’lara kadar elektrikli motorlar piyasaya yerleşmektedir.Mikro ölçekte mobil araç kullanımları Avrupa’da büyümekle birlikte en büyük yoğunluğun Asya'da, özellikle Çin'de olduğu ve küresel toplam kayıtların %99'unu oluşturduğu görülmektedir.

Bir başka ilginç bakış açısı, yeni EV parçalarının ve şarj teknolojilerinin geliştirilmesiyle ilgilidir.Elektrikli araç tescillerindeki artış beraberinde 2019'a göre %33 oranında lityum iyon pil üretim artışını getirdi. Çin, küresel üretim kapasitesinin %70'inden fazlasını oluşturan pil üretiminde lider ülke olmaya devam ediyor. Ancak Avrupa geride kalmış olarak görülse de pil talebinin  üretim kapasitesini aşması nedeniyle birçok yeni pil tesisi inşaatına başlandığı biliyoruz.Avrupa'nın küresel pil üretimindeki payının 2030 yılına kadar %31'e yükselebileceği düşünülmekle birlikte kıtanın küresel pil üretimi 2020'de yalnızca %7 idi.

Tüketici elektroniğinde pillere yönelik yüksek talep nedeniyle pil özelliklerinde meydana gelen çeşitli gelişmeler, EV işine çok sayıda fayda sağlamıştır ve sağlayacaktır. EV pazarı için daha ileri teknolojik gelişmeler şunları içerir:

  1. Pil kimyasındaki değişiklikler
  2. Enerji yoğunluğundaki değişiklikler
  3. Pil paketlerinin boyutundaki değişiklikler

Sonuç olarak, bu değişiklikler büyük maliyet düşüşlerine ve üretim verimliliğinin artmasına yol açacaktır.

Küresel çapta bazı EV üretim tesisleri, artan politika desteği nedeniyle elektrikli otomobil üretim kapasitelerini genişletmeyi planlıyor. Bu, elbette, genel olarak piyasa için iyi bir haber, çünkü EV arzının talebi karşılayabileceği anlamına geliyor.

Özel sektör ve özellikle otomobil üreticileri, pazarda süregelen değişikliklere öncelikle olumlu yanıt verdiler. Örneğin, Alman, Japon, Amerikalı ve Avrupalı ​​birçok üretici son zamanlarda otomobil pazarını hareketlendirmek için güçlü bir tavır aldı . Öte yandan, kamu hizmetleri ve elektrik şirketleri şu anda EV şarj altyapısına yatırımlarını artırıyor.

Enerjim Güneş bu kapsam altında elektrikli araç şarj aletleri satılmaktadır. Bunun yanında yeni çeşitler, fonksiyonel seçenekler dünya piyasalarından sizler için araştırılmış ve çok yakında stoklarımızda satışa sunulacaktır. Lütfen bizi takipte kalın.

Çok güneşli günler dileriz.

Enerjim Güneş